Wybierz markę
Wybierz model
Wybierz typ
ABE Filtr
Wszystkie
Klasa Kompakt
Ocena od 40-59 punktów
Klasa Komfort
Ocena od 60-79 punktów
Klasa Prestige
Ocena od 80-100 punktów
Dayton
Dębica
Kormoran
Sava
Vredestein
Uniroyal
BFGoodrich
Barum
Continental
Firestone
Fulda
General
Hankook
Linglong
Nokian
Kleber
Bridgestone
Dunlop
Goodyear
Michelin
Pirelli

Podrabine felgi - felgi bez certyfikatu TUV

Podrabine felgi - felgi bez certyfikatu TUV

 
Cińskie felgi www.kelban.pl

Film z rewizji wykonanej przez Policję z Bydgoszczy rok wcześniej ... zakrekwiroano towar o watości blisko 1.000.000 zł

 

 

Handlowali podróbkami felg przez internet !

 

Poznańscy policjanci zlikwidowali firmę, która sprzedawała i produkowała podrobione akcesoria samochodowe. Zabezpieczono w tej sprawie akcesoria na wartość

blisko 900 tysięcy złotych. Właścicielowi firmy grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej w październiku wpadli na trop

przedsiębiorstwa, które to rzekomo podrabiała akcesoria samochodowe znanych firm oraz wprowadza do obiegu sprzedając je na znanym polskim serwisie aukcyjnym.

Była to firma produkcyjno-usługowo-handlowa z Gniezna zajmująca się sprzedażą aluminiowych felg, dywaników samochodowych, dekielków do felg, breloków i naklejek.

Sprzedaż odbywała się za pomocą portalu internetowego oraz w siedzibie firmy.

Policjanci, współpracujący z ekspertami od rozpoznawania oryginalnych produktów, zabezpieczyli ponad 18 tysięcy sztuk podrobionych akcesoriów.

Komenda Policji nie wyklucza kolejnych zatrzymań, sprawa ma charakter rozwojowy być moze starają sie trafić do odbirców gdzyz jak znaszych żródeł wynika odbiorcami mogły byc równiez mniejsze wulknizacje oferujące ww. produkty oraz autoryzowani dealerzy samochodów.

 

UWAGA: Kupujący tez mogą być pociągnięci do odpowiedzialności jeżeli udowodni im sie że wiedzieli o tym iż towar jest podróbką i zataili ta sprawę oraz uczestniczyli w procederze wprowadzania to waru podrabianego do obiegu .

 

Podrabiane orginalne felgi alufelgi felgi stalowe

 

Dlaczego ludzie narażają życie kupując tansze "podróbki" ?

Nie zdają sobie sprawy z "słabej" jakości tego produktu?

 

Moim zdaniem problem polega w nieświadomości klientów i braku informacji publicznej o konsekwencjach takiego zakupu. Kupujący sami tak naprawdę nie mają pojęcia co kupują a często też są wprowadzani w bład przez nieudczciwych sprzedawców.

Spróbuję choć w niewielkim stopniu to zmienić.

Często klienci pytaja się nas czym te alufelgi lub felgi stalowe różnią się od pobróbek?

Na takie pytanie bez zastanowienia można odpowiedzieć ... ceną i JAKOŚCIĄ . Wiemy, że spora część felg aluminiowych i stalowych produkowanych w Azji znacząco odbiega od wysokich norm wytrzymałościowych które spełniają felgi Europejsch certyfikowanych producentów.

Fefgi powinny posiadać homologacje producenta na podtswie świadecta TUV wydanego przez Niemeicki Instytut Jakości.

 

Przeglądając fora internetiwe można sie spotkc z opiniami rozrzalonych uzytkowników felg które wymagaja "ciągłego" prostowania lub co gorsza opisującego pękanie felgi przy 20km/h na polskich dziurach lub pzy delikatnym spotkaniu z krawężnikiem podczas parkowania.

 

 

Na co zwracać uwagę w przypadku zakupu felg?

 

Kupując obręcze powinniśmy pamiętać o tym, aby wybierac tyllko produkty, które przeszły badania określone w Regulaminie 124 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ), dotyczącym homologacji kół. Na podstawie tych badań felgi otrzymują certyfikaty bezpieczeństwa.

Ostatnio na polskim rynku pojawiło się wiele produktów, które nie spełniają przepisów określonych w Regulaminie EKG ONZ. Posiadają wyłącznie certyfikaty wydawane dla fabryki, a nie dla produktu. Obręcze takie mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, ponieważ często ich dopuszczalna nośność jest niższa niż masa pojazdu, w przypadku felg stalowych spawy mogą ulec zniszczeniu i felga moze w najgorszym przyapdku się rozpołowić w trakcie jazdy samochodu !

 

Czy warto ? ryzykować ?

Jak ocenić które felgi są OK a które NIE ?

o tym i kilku innych sprawach w nastepnym artykuje JUTRO