Opony Dunlop w klasie AA

Opony Dunlop w klasie AA

 

Dunlop wprowadza na rynek opony klasy AA

 

 

W 2012 roku marka Dunlop postawiła sobie za cel wprowadzić opony w klasie AA . Z przyjemnością możemy zakomunikować iż :D udało się i z tylko letnim sezonem Dunlop wprowadza na rynek cztery rozmiary opony Sport BluResponse w klasie AA. Ocena opony AA na etykiecie to najwyższa ocena w europejskim systemie etykietowania opon.

 

Co oznaczają ww. literki AA ?

Pierwsze A oznacza, że opona to wyjątkowe osiągnięcie, gdyż osiągnięto najwyższy wskaźnik oszczędzania paliwa. Efektywność paliwowa to ten wskaźnik, który pozwala nam oszacować oszczędności jakie uzyska kierowca na oponach tej klasy. W 2012 roku opony AA to był tylko i wyłącznie koncept na deskach kreślarskich architektów i technologów produkcji opony, a dziś kierowcy mogą zamontować ją w swoich autach.

 

opony Dunlop AA

Druga literka oznacza najwyższa ocena w hamowaniu na mokrej nawierzchni, ale uwaga ! Tu włącza się nasza kelbanistyczna dociekliwość – ten parametr jest podawany i słusznie tylko warto wiedzieć w jaki sposób jest badany. A jeszcze bardziej co on dokładnie mówi. Ale do rzeczy. Hamowanie na mokrym to hamowanie na prostym odcinku drogi ! idealnie równym ! I na betonie a nie na asfalcie :D dlatego trzeba brać pod uwagę inne rzeczy przy wyborze opony. Lub świadomie wiedzieć, że ta opona super hamuje na prostej, ale nie ma żadnej informacji czy nie wpada w poślizg na zakrętach. Nie mniej hamowanie na prostej to tez bardzo ważny wskaźnik i ocena A to max jaki opona może zdobyć.

opony Dunlop AA

 

„Tak jak kierowcy, którzy wybierają opony Dunlopa, żyją zgodnie z hasłem Forever Forward (Zawsze do przodu), tak i nasza firma stale dąży do rozwoju innowacji w branży oponiarskiej. Kiedy trzy lata temu po raz pierwszy opracowaliśmy koncepcyjne opony klasy AA, postawiliśmy sobie wyzwanie, że dostarczymy je konsumentom. Dziś z dumą wywiązujemy się z tego zobowiązania i wprowadzamy na rynek cztery opony o najwyższej ocenie na etykiecie” – mówi Alexis Bortoluzzi, dyrektor marki i strategii w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

„Dunlop zaprezentował pierwsze, wtedy jeszcze koncepcyjne opony AA w 2012 roku, dokładnie pierwszego dnia okresu dobrowolnego wdrażania etykiet i do dziś stara się oferować opony o jak najwyższej klasyfikacji. Niemniej w dalszym ciągu apelujemy do Unii Europejskiej o skuteczniejsze egzekwowanie przyjętych standardów. Jesteśmy zdania, że aktualna klasyfikacja opon to doskonały sposób informowania konsumentów o ich zaletach. Warto jednak pamiętać, że etykieta obejmuje jedynie trzy kryteria, podczas gdy nasze zespoły badawczo-rozwojowe analizują ich ponad 50, aby zapewnić bezpieczeństwo, trwałość i wysoką jakość produktów dostarczanych na rynek” – dodaje A. Bortoluzzi.

opony Dunlop AAopony Dunlop AA

dostepne sa 4 nowe rozmiary opon w klasie AA

Dunlop 205/55R16   94V XL

Dunlop 205/55R17   95V XL

Dunlop 215/55R16   97H XL

Dunlop 225/60R16  102W XL