Prostowanie felg Gdynia

Prostowanie felg Gdynia

 
Prostowanie felg Gdynia

Prostowanie felg

Warunki drogowe w Polsce są bardzo ciężkie dla kierowców ale i tez dla całego samochodu. Ciągle pogarszający się stan dróg publicznych mimo iż w paliwie jest zawarty podatek na ich budowę niszczy zawieszenie i w naszych samochodach. Częstokroć zdarza się też, że nasze felgi aluminiowe i stalowe muszą przyjąć na siebie Polskie dziury lub inne nierówności. Rzadko zdarza się aby kierowca z premedytacją wjeżdżał gwałtownie na wysoki krawężnik ale i takie sytuacje się zdarzają dlaczego usługa jaką jest prostowanie felg jest czasami świetnym rozwiązaniem dla klienta. Naprawę bez konieczności wymiany felgi na nową jest znacznie tańsza.

Na czym polega prostowanie felgi ?

Po pierwsze felga musi być rozbrojona (bez opony), następnie sprawdza się poziom zniekształcenia i miejsca w których należny wprowadzić korektę (wyprostować) - w takich czynnościach pomaga specjalne urządzenie z pompierami wyboczenia i odchylenia (patrz załączony movie)

Po oszacowaniu skali nierówności oraz miejsc, w których nastąpiło wykrzywienie przechodzimy do prostowania, które jest niczym innym jak krzywieniem felgi ale w odwrotną stronę :) Poprzez różnego rodzaju łapki , rozporki i trzymacze fachowiec stara się doprowadzić felgę do stanu przypominającego fabryczny. Czasami felga jest uszkodzona w tak znaczny sposób, że należny użyć palnik który podgrzeje materiał (felgę), co uczyni podgrzane miejsce bardziej plastycznym i podatnym na prostowanie. Zabieg ten jest najczęściej konieczny jest przy dużych krzywiznach i wiąże się to z uszkodzeniem powłoki lakierniczej. Po takim zabiegu felga jest do malowania.

Prostowanie felg stalowych to zdecydowanie mniej pracochłonna usługa. Stal jako materiał jest znaczniej bardziej odporny na pękanie przy prostowaniu, tak wiec w większości przypadków nie trzeba stosować żadnych palników do podgrzewania. Nawet duże zniekształcenia częstokroć po wyprostowaniu są zupełnie niezauważalne.

 

Fakty i Mity o prostowaniu felg

Większość firm, które oferują prostowanie felg nie czyni tego samemu, ale zleca to innej firmie, a ci co sami prostują w wielu przypadkach nie posiadają specjalistycznego zaplecza technicznego, który gwarantował by, że po wyprostowaniu felgi można ja bezpiecznie eksploatować.

Dobra rada: Jeżeli przyjdzie wam prostować felgę w jakimś zakładzie to starajcie się być przy tym, a szerokim łukiem omijajcie firmy które z tej usługi robią "wielką tajemnicę" i tam gdzie jest prostowana "nie wolno wchodzić".
Dlaczego nie wolno ? ze względu na BHP, na bezpieczeństwo ?, albo ze względu na stare przerobione tokarki, które mają udawać profesjonalne maszyny do prostowania lub co gorzej ze względu na pana "Jasia" bez żadnej maszyny ale za to z dużym młotkiem i "dobrym okiem"

Oczywiście nie można generalizować, są firmy które nie maja wyszukanego najnowocześniejszego sprzętu i mimo wszystko wykonują tą usług profesjonalnie, ale takie firmy są rzadkością w Polskich warunkach ekonomicznych, gdzie profesjonalne zaplecze techniczne to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych, (w przy przypadku urządzeń z pomiarem laserowym przekracza sto tysięcy złotych) a serwisantem wykonującym prostowanie felg jest osoba z wiedzą z zakresu metaloznawstwa.

 

Protowanie felg i inne usługi

Serwis kelban.pl cieszy się, że nasz nowoczesny park maszyn spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Najnowocześniejsze i specjalistyczne urządzenia, które są w pełni zautomatyzowane i pozwalają zminimalizować wszelkie nierówności oraz przeprowadzić cały proces w krótkim czasie. Nasza maszyna do prostowanie felg należy do najnowocześniejszych w Polsce, zaś zespół profesjonalnych serwisantów ma wieloletnie doświadczenie w pracy w serwisie samochodowym. Oferujemy prostowanie felg, naprawę opony, wulkanizację, mechanikę samochodową, naprawę szyby samochodowej, wymianę opon, również nisko profilowych i Run on Flat.

 

 

chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na prostowanie felg .

 

 

Cennik prostowanie felg w Gdyni

 

felgi stalowe
13-14 → 50 zł
15-16 → 50 zł
17-18 → 70 zł
dostawcze i terenowe → 80 zł

felgi aluminiowe osobowe , terenowe dostawcze

13-14 → 70 zł
15-16 → 90 zł
17-17 → 130 zł
18-19 → 150 zł
20-22 → 220 zł
23-24 → 300 zł
25-26 → 450 zł

korygowanie bicia owalnego → 10-25 zł

Kelban
ulica Kcyńska 27, Plac Obi Tesco Gdynia Chylonia, 81-005 Gdynia kontakt 509 726 222

Wyświetl większą mapę

Wyświetl większą mapę